תכנון פרישה

תכנון והכנה לפרישה

תכנון פרישה נכון יכול להיות שווה לך הרבה מאוד כסף ושקט נפשי בשנים החשובות לך, בשנים בהן צריך להישען אחורנית בנחת ובביטחון על העשייה הברוכה לאורך כל השנים הקודמות לפרישה.

חשוב מאוד לעשות את תכנון הפרישה בחוכמה תוך שימוש מיטבי בכל מקורות ההון הזכויות שנצברו והטבות המס השונות

רקע: השיפור ברמת החיים ובאיכות הרפואה בעשורים האחרונים הביאו לעליית כוחו של "הגיל השלישי" – אותם אזרחים מבוגרים, שרובם כבר פרשו ממעגל העבודה.

לפי נתוני הלמ"ס, קרוב ל-900 אלף אזרחים בישראל (כ-10.23% מהאוכלוסייה) הם בני 65 ומעלה, ותוחלת החיים הממוצעת הצפויה להם היא 80.1 שנים לגברים ו-84.1 לנשים (לפי נתוני מכון טאוב). אין ספק שאזרחי ישראל התברכו בתוחלת חיים ממוצעת מהגבוהות בעולם, אולם כמו כל דבר טוב, יש לכך גם חסרונות.

המשמעות היא שהחסכונות שצברו הישראלים במהלך חייהם צריכים להספיק להם לשנים רבות יותר. אם בעבר, אנשים חיו 10 שנים אחרי פרישה מעבודה, היום הם חיים 20 שנה ויותר. ואם זה לא מספיק, בעשור האחרון ספגו החסכונות הפנסיוניים שלנו מכה נוספת – מכת הריבית הנמוכה בארץ ובעולם, שפוגעת בתשואה שרושמים החסכונות שלנו ומביאה לכך שהסכום העומד לרשותנו בעת פרישה לפנסיה קטן יותר מכפי שהיה בעבר, כאשר הריבית במשק הייתה גבוהה יותר.

שתי ההתפתחויות האלה – העלייה בתוחלת החיים וסביבת הריבית הנמוכה – מביאות לכך שמי שרוצה לשמור על רמת החיים לה הורגל גם בשנים שלאחר הפרישה לפנסיה, צריך כיום לתכנן את השימוש בחסכונות שצבר בצורה טובה וזהירה יותר מאי פעם.

התהליך: ייעוץ והכוונה לפרישה הינו תהליך ייחודי בו אנו מלווים אותך יד ביד לעבר הפרישה. במסגרת התהליך אנו בוחנים את כלל ההסדרים הפנסיוניים שבבעלותך, ובודקים את אפשרות משיכת הכספים כקצבה וכהון, את תכנוני המס האפשריים, אשר עשויים לחסוך לך סכומי כסף משמעותיים, וכן מכינים עבורך ניירת רלוונטית למס הכנסה, לרבות טופס 161א, טופס 161ד, טופס 116ג – פריסת מס, ועוד. לאחר הכנת המסמכים נערכת פגישה אישית עם מנהל תחום תכנון ופרישה בחברה בה תוכל לקבל מענה מלא לכל שאלותיך לקראת הפרישה. 

מטבע הדברים, הייעוץ ניתן לאנשים שעומדים בפני פרישה, ומעוניינים לתכנן בצורה נכונה את מימוש כספי הפנסיה שחסכו בעמל רב בעשרות שנות עבודתם. כאמור, לתכנוני מיסוי פרישה נכונים עשויה להיות חשיבות כספית גדולה עבור הפורש. 

 

מה אנו מציעים לך:

איתור וניהול כספים וחסכונות פנסיוניים.

תיכנון פרישה אישי מותאם לצרכים שלך.

תכנון מס למיקסום גובה הפנסיה שלך.

מיצוי האופציות והזכויות בתוכניות הפנסיוניות הקיימות.

השרות ניתן בהתאם לבדיקת התאמה לתהליך תכנון הפרישה.

לסיכום: הכנה מיטבית לשנות הפרישה מחייבת היכרות מעמיקה עם התוכניות הפנסיוניות הרבות הקיימות בשוק, עם המס על הפנסיה הספציפי לכל סוגי התוכניות ומידע נוסף שלרוב לא זמין לפורש. תכנון וליווי מקצועי יכול להגדיל משמעותית את ההכנסה הצפויה בשנות הפרישה ולסייע להתאים את ההכנסה לצרכים הצפויים.

היכולת לשלב את אפיקי ההשקעה והחיסכון, בין הכסף הפנוי שחסכתם לשאר הכלים הפנסיוניים בין מקורות שיכולים לייצר הכנסה פאסיבית כקצבה, להשקעות ריאליות שיגדילו הכנסה זו ובנוסף פוטנציאל לשווי עתידי גבוהה יותר , מחייב אתכם כבר היום לתכנון בשיטה ייחודית שפיתחנו, שיטת השכבות, חלקים מניבים פנסיונית, חלקים מנוהלים אקטיבית בנזילות מידית וחלקי ההון הנוסף הצפויים לייצר הכנסות ריבית או תשואה שוטפים ושווי עתידי גבוה יותר.

הרשם עכשיו לפגישת התאמה ראשונית